Kızmadan, çatışmadan, dost olarak çocuk yetiştirmek mümkün… Utandırmadan, mahcup etmeden, çocuğa saygın bir kişilik kazandırmak hayal değil diye düşünüyoruz.

Miniklerimizin benlik duygusunu kazanmaya başladığı bu aylarda, en iyi şartlar sunarak, onların kendilerini ifade edebilecekleri ve güvende hissedebilecek olmalarına fırsat vermektir. Çünkü; çocuk ancak kendini emniyette hissederse ruhen gelişir ve güçlenir.

Gün içerisinde, oyun saatinde birbirleri ile oyun oynayarak, karşılaştıkları problemleri çözmelerini, merak ettikleri ve yaşadıkları olayları birbirleri ile paylaşmalarını amaçlıyoruz. Sanat, müzik, fen ve doğa, Türkçe dil saatlerimizde; miniklerimizin gelişim özellikleri olan; psikomotor, sosyal, duygusal, dil gelişimi ve bilişsel gelişimlerini destekleyecek etkinlik hazırlayarak çocuklarımıza sunuyoruz.

4 yaşında dış dünyaya açılan miniklerimiz, genellikle başka çocuklarla oynamaktan keyif alırlar ve bolca fiziksel oyun oynamak, hikâye dinlemek isterler. Başkalarının hisleri ve ihtiyaçlarını anlamaya, empati kurduklarını belli edecek davranışlarda bulunmaya başlarlar. Zaman zaman kendi oyuncaklarını paylaşıp diğer çocuklarla sırayla oynarlar.

Tarçın Anaokulu ailesi olarak, 4 yaşında olan tüm miniklerimizi yaşayacakları en güzel anları, öğrenecekleri en iyi bilgileri, bizimle öğrenmelerini ve bizimle yaşamalarını istiyoruz. Çünkü bir çocuğun başına gelebilecek en iyi şey, kendisini değerli hissettiren bir okulda büyümektir…