Özel Tarçın Anaokulu
okul öncesi çocukları için eğitim ve öğretim

Güzel bir sonbahar günü ile birlikte eğitim ve öğretim hayatına ilk adımımızı 2013 yılı Kasım ayında atmış bulunmaktayız.

Bursa Osmangazi’de bulunan okulumuzda beş sınıf mevcuttur. 3-6 yaş arası çocuklara eğitim ve öğretim verilmektedir. Çocuklarınız bir aile sıcaklığında samimi ortamlarda eğitim görmektedir. Okulumuzun ön bahçesinde bulunan oyun parkında oynayarak arkadaşlarıyla birlikte güzel ve hoş bir vakit geçirmekte olup, okulumuzun arka bahçesinde ise yeşillikler içerisinde öğretmenleri ile birlikte oyunlar oynayıp, etkinlikler düzenlemektedirler. Gerektiğinde bahçemize fidanlar ekerek doğa ile baş başa kalırlar. Arka bahçemiz sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da kullanılmaktadır. Çocuklarımız kar yağdığında gerek kartopu gerekse de kardan adam yaparak eğlenceli vakit geçirmektedirler. Çocuklarımızın yemekleri belirlenen aylık yemek listesine göre okulumuz bünyesinde hazırlanmaktadır.

Becerilerimizi keşfetmekten çekinmeyin

okul öncesi çocukları için eğitim ve öğretim
Aktif Öğrenme
Aktif öğrenme çocuğun yeni bir şey öğrenirken öğrenme işlemini bütün duyularını kullanarak yapabilmesidir.
Oyun Alanı
Çocukların oyun ve serbest etkinlik gereksinimlerinin karşılandığı “oyun alanları” son derece önemlidir.
Öğrenci Servisi Öğrencilerimizin güvenliğini sağlamak amacıyla servisimiz okul öncesi yaş gruplarına uygun, rehber eşliğinde ulaşımları sağlanmaktadır
Beslenme
Yiyeceklerimiz, okulumuz yemekhanesinde hijyen kurallarına uygun bir şekilde hazırlanmaktadır
Dinlenme
Çocuklarımız uyku odamızda, rahat ve huzurlu bir şekilde dinlenmektedirler.
Oyun Parkı
Yeşillikler içerisindeki “oyun parkımızda” çocuklarımız doyasıya eğlenip, enerjilerini boşaltmaktadırlar.

Samimi Ortam
okul öncesi çocukları için eğitim ve öğretim

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan anaokulumuzda okul öncesi çocukları için eğitim ve öğretim hizmetleri verilmektedir.

Güler yüzlü, şefkatli, donanımlı sevgi dolu, işini seven öğretmenlerle birlikte çocuklarımız araştırmacı, gözlemci ve yaratıcı olma becerileri kazanır. İnsan yaşamının temelinin oluştuğu 0-6 yaş döneminde; özgün fikirlere sahip, kendine güvenen, üretken, sosyal, duyarlı ve güzel ahlaklı bireyler yetiştirmek için çocuklarımızın yanındayız. “Gelişim bir bütündür” ilkesinden yola çıkarak çocuklarımızın hem fiziksel hem de psikolojik gelişimleri “Doktorumuz” ve “Psikoloğumuz” tarafından her ay rutin olarak kontrol edilmektedir.

Okulumuzda öğrencinin yaşı ve velisinin tercihi doğrultusunda tam gün ve yarım günlük programlar uygulanır.

Okulumuzda Yaz aylarında da M.E.B. Okul Öncesi Yaz Okulu Programı doğrultusunda eğitim ve öğretim sürmektedir. Tarçın Anaokulu yılın 12 ayı açıktır.