Çocuklar bahçedeki çiçeklere benzer, çiçekleri suladıkça ve sevdikçe güzelleşirler, bahçemize güzellik katarlar.

Kırmızı güllerimizde sevgiyle, bilgiyle, hoşgörüyle donattıkça büyüdüler, geliştiler ve olgunlaştılar. Çocuk öncelikle sevgi alır, verir ve paylaşır. Okul öncesi eğitim sayesinde işbirliği yapmayı, grup çalışmasını , sosyal sorumlulukları üstlenir. Başkalarının da değişik görüşleri, duygu ve düşünceleri olduğunu fark eder, hoşgörüsünü geliştirir.

Biz 6 yaş kırmızı güller sınıfı olarak ilköğretime hazırlık sınıfıyız. Öğrencilerimizin sosyal, duygusal, zihinsel ve fiziksel gelişimine önem veriyoruz. Sınıfımızda uyguladığımız program montessori, gems proje yaklaşımlı eğitim, çoklu akademik program sistemiyle oyun odaklı eğitim çalışmalarından oluşmaktadır. Programımızın temelini aktif öğrenme oluşturur. Uyguladığımız tüm etkinliklerde oyunla keşfederek, yaşayarak deneyimleme esas alınmıştır. Dikkat çalışmaları ve zekâ oyunları ile programımız zenginleştirilmiştir.

Özel Tarçın Anaokulu olarak amacımız, özgüvenli, yetişkine daha az gereksinim duyan, başkalarının haklarına saygı gösteren, hayal gücünü kullanabilen, yaratıcılığı artan, sorumluluk sahibi. Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı mutlu bireyler yetiştirmektir…